Kristal Taşlı Hazır Desenlerle Bebek Battaniyesi ve Tulum Süsleme

bebe battaniye tulum zıbın süsleme

Merhaba;

Bu yazımızda bebe battaniyesi, bebek zıbın takımı ya da tulumlarını kristal taşlı hazır desenler ile nasıl süsleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle sitemizde desenleri görebileceğiniz ve satın alabileceğiniz linki verelim:http://www.hobidunya.com/index.php?route=product/category&path=62_120

Desenlerimizin küçük, orta ve büyük boyları mevcuttur. Tulum,zıbın ve şapka için küçük ya da orta boy, bebek battaniyesi için ise büyük boyları kullanabilirsiniz.

Şimdi nasıl uygulayacağınızı anlatalım: İlk olarak aldığımız desenin jelatinini taşların etrafından makas ile sıfıra sıfır kesiyoruz, sadece taşların altında şeffaf jelatin kalmalı. Daha sonra deseni, süslemek istediğimiz battaniye ya da tulumun yapıştırmak istediğimiz kısmına düzgünce koyuyoruz. Üzerine yağlı kağıt, tülbent veya kumaş tarzı bir şey koyuyoruz. Daha sonra ütümüzü buharsız olarak en yüksek sıcaklığa getirerek üzerine iyice bastırıyoruz. Yaklaşık 30, 40 saniye boyunca ütümüzü bastırıyoruz. Son olarak desenin köşesinden yavaşça yapışıp yapışmadığını kontrol ediyoruz. Yapışmadı ise bir süre daha ütümüzü bastırıyoruz. Yapıştığından emin olduktan sonra 5,10 dakika kurutup kullanmaya hazır hale getiriyoruz. Yapıştırmış olduğumuz desen yıkamaya dayanıklıdır ancak çok yüksek derecede ve makinede yıkamamanızı tavsiye ederiz.

Yapım Videosu:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s